Úvod » Plotové panely

Plotové panely

Panelové oplotenie zo zváraných drôtov. Plotové panely sa dodávajú v dvoch variantoch povrchových úprav. Základom je vždy oceľový drôt žiarovo zinkovaný s minimálnym nánosom 40 g/m2. Takto povrchovo upravený panel môže byť ďalej ošetrený vrstvou vysokopriľnavého plastu v ľubovoľnom odtieni RAL. Panely pozinkované a pozinkované s poplastovaním v zelenej farbe RAL 6005.

 

Všetky komponenty pre oplotenie PILOFOR CLASSIC boli vyvinuté tak, aby montáž systému bola rýchla, profesionálna a napriek tomu zaručujúca najvyššiu kvalitu.

 • Systém štvorcových stĺpikov a hákových skrutiek.
  Základným systémom inštalácie pre pozinkované panely je takzvaná nekonečná montáž. Systém spočíva v použití stĺpika s rozmermi 40 x 60 mm a prichytením panela k stĺpiku hákovou skrutkou. Spoj panelov je vždy tesne mimo stĺpika panelovými spojkami.
  Pozitíva: lacný systém, nižšia presnosť pri betonáži stĺpikov, rýchlosť montáže.
  Negatíva: nemožnosť kombinácie oplotenia s podhrabovou platnou problematické riešenie skokov pri nerovnosti terénu, znížená pevnosť stĺpikov. Systém je možné použiť aj s poplastovanými panelmi a stĺpikmi.
 • Systém štvorcových stĺpikov a plastových príchytiek.
  Základný systém inštalácie PILOFOR CLASSIC pre poplastované panely predstavuje jaklový stĺpik s rozmermi 60 x 60 mm a plastová príchytka panela. Systém nemá žiadne obmedzenia a dá sa označiť ako veľmi flexibilný. Panely sa spájajú na stĺpikoch, osový rozstup stĺpikov je 2530 mm. Panely sú upevnené na prednej strane stĺpikov prostredníctvom príchytiek a bezpečnostných skrutiek. Zvárané štvorcové stĺpiky 60 x 60 mm majú závitové vložky pre upevnenie panelov pomocou príchytiek a sú uzatvorené plastovým krytom.
  Pozitíva: žiadne obmedzenia pri montáži.
  Negatíva: cena spojovacieho materiálu.
 • Systém s guľatými stĺpikmi a objímkami.
  Panely PILOFOR CLASSIC sa upevňujú pomocou dvojdielnych objímok, ktoré sa k sebe pripoja pomocou skrutiek. Existujú dva typy objímok, stredové a koncové.
  Pozitíva: Lacnejší stĺpik nižšia presnosť montáže.


  Vzhľadom na jedinú dodávanú dĺžku panelov 2500 mm je v prípade potreby, pri všetkých druhoch montáže, možnosť skrátenia panelov.